23 Dec 2024
praktijk

Stichting Nuon-Claim vs. Vattenfall: hoe aantrekkelijk is de WAMCA nog voor procesfinanciers?

Het vonnis van de rechtbank Amsterdam in de zaak tussen de Stichting Nuon-Claim en Vattenfall kreeg recent brede media-aandacht als de ‘eerste uitspraak’ onder de Wet afwikkeling massaschade in collectieve acties (‘WAMCA’), ruim vierenhalf jaar na de invoering van deze wet.

 

De rechtbank Amsterdam wees de claims van de Stichting Nuon-Claim echter af en zowel de achterban van de Stichting Nuon-Claim als de achterliggende procesfinancier kregen daarmee nul op het rekest. Het merendeel van de overige WAMCA-zaken, bevindt zich nog steeds in de ontvankelijkheidsfase zonder uitzicht op een materiële uitspraak op korte termijn. In hoeverre is de WAMCA nog aantrekkelijk voor procesfinanciers en heeft dit gevolgen voor de reputatie van ‘Nederland, massaclaimland’?

Inleiding

Nederland loopt van oudsher voorop in ontwikkelingen op het gebied van collectieve acties. Met name sinds de inwerkingtreding van de WAMCA in 2020, vond een opmerkelijke groei in massaschadeclaims plaats.

 

Vierenhalf jaar na de inwer...

Voor het lezen van dit artikel is een abonnement nodig. Login of vraag een abonnement aan.

Inloggen

Mandatory field
Mandatory field
Wachtwoord vergeten?

Geen abonnement?

Dank voor uw bezoek! Als bezoeker van VAST kunt u onze blogs en wetenschappelijke artikelen inzien, alsmede een indruk krijgen van de noten en praktijkgerichte artikelen. Om alles in te kunnen zien dient u zich als abonnee aan te melden. Der eerste zes weken is nu bovendien gratis kennismaking.

Neem een abonnement

Keywords

Aansprakelijkheidsrecht
Burgerlijke rechtsvordering
Collectieve actie
Massaclaims
Massaschade
Procesfinanciering
Vermogensrecht
WAMCA

Vindplaatsen

https://www.twobirds.com/en/insights/2024/netherlands/dutch-mass-claims-litigation-has-the-wamca-failed-to-deliver-its-promise
https://birdbuzz.nl/praktijkgebieden/dispute-resolution/dutch-mass-claims-litigation-has-the-wamca-failed-to-deliver-its-promise-to-high-risk-litigation-or-is-it-yet-too-soon-to-tell/

Auteur(s)

Evelyn Tjon-En-Fa

Partner Dispute Resolution bij Bird & Bird

LinkedIn

Arent van Gent

Associate Dispute Resolution bij Bird & Bird

LinkedIn